Miejsce pełne swoistej magii oraz tradycji

Galeria Szkła Artystycznego Borowski połozona jest w samym sercu dawnej o współczesnej Warszawy obok Hotelu Bristol, w pobliżu Starówki.

Sąsiedztwo Hotelu Bristol

Sąsiedztwo Hotelu Bristol

Tu z każdej szczeliny wyłania się historia, sąsiadując ze współczesnością. Hotel Bristol, The Luxury Collection Hotel, Warsaw założony został 1901 roku przez Ignacego Jana Paderewskiego, znanego pianistę oraz polityka. Hotel ten zalicza się do najwspanialszych warszawskich zabytków oraz łączy w sobie historię z nowoczesnym luksusem.

Położony jest przy historycznym Trakcie Królewskim, niedaleko Pałacu Prezydenckiego i kilka kroków od Starego Miasta, Zamku Królewskiego oraz Teatru Wielkiego. Najstarszy hotel w Warszawie. Majestatyczny, neorenesansowy, ekskluzywny, prestiżowy. Tu zatrzymują się głowy państw, gwiazdy estrady, najsłynniejsi aktorzy. Tuż prawej stronie Hotelu Bristol biegnie ulica Karowa i mieści się nasza Galeria.

Galeria magiczna

Krakowskie Przedmieście oczaruje każdego - turystę i miejscowego.

Krakowskie Przedmieście – jedna z najbardziej znanych i reprezentacyjnych ulic historycznej części Warszawy, północny odcinek Traktu Królewskiego. Długa na około 1,1 kilometra, biegnie od placu Zamkowego do skrzyżowania z Kopernika i Nowym Światem. Obecna nazwa ulicy pochodzi od Krakowa, dawnej stolicy Polski, do którego prowadził trakt. Ulica stała się reprezentacyjną arterią miasta, znajdowały się tu najlepsze sklepy, spacerowali tędy najznakomitsi ludzie. W 1907 roku uruchomiono oświetlenie elektryczne, a rok później – tramwaj elektryczny. W okresie okupacji hitlerowskiej trakt przyjął nazwę Krakauer Strasse. Cała ulica jako założenie urbanistyczne została 1 czerwca 1965 roku wpisana do rejestru zabytków pod numerem 205.

building

Okolica

Magia Starówki? Zachwyt nowoczesnością?

Okolica 1
Okolica 9
Okolica 3
Okolica 4
Okolica 8
Okolica 5
Okolica 6
Okolica 7
Okolica 2